Domů Aromaterapie
Aromaterapie PDF Tisk Email
aromaterapie

Aromaterapie je přirozená terapie a umění léčby využívající esenciálních olejů extrahovaných z aromatických rostlinných zdrojů. Dává do souladu tělo a léčí mysl i ducha. Jde zcela jistě o nejpříjemnější metodu k obnovení dobrého zdraví a dobrého pocitu.

Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované a před užitím je musíme naředit. Vstřebávání olejů pokožkou a jejich přechod do krevního oběhu trvá asi 30 minut. Aplikací na kůži dosáhneme maximálního efektu, protože v organismu působí několik hodin, než je vyloučíme plícemi, pokožkou a močí. Působení a léčivé účinky bylin jsou známé už od pradávna, ve formě esenciálních olejů se však jejich účinek několikanásobně zvyšuje.

Vůně stimuluje nervové buňky a vysílá elektronické signály olfaktorickými čidly do limbického systému mozku. Limbický systém je složitá část mozku a je považován za emociální centrum mozku. Je známo, že vůně má hluboký účinek na dlouhodobou i krátkodobou pamět a city a ovlivňuje nás i v době, kdy si tento účinek nutně neuvědomujeme.

Esenciální oleje:

  • mají antiseptický a antibakteriální účinek
  • likvidují bakterie ve vzduchu
  • posilují celkovou imunitu
  • působí na nadledvinky
  • působí na nervový systém